O lektorkách

Bibiana Chovancová

Pôrodná asistentka

Bibiana je vydatá a má jedno dieťa – dcéru. V úvode svojej profesijnej kariéry pracovala ako pôrodná asistentka v NsP Liptovský Mikuláš na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Prešla všetkými úsekmi oddelenia, najviac ju však napĺňala práca s tehotnými, rodičkami a s mamičkami v období šestonedelia.  Už od roku 1996 začala organizovať kurzy prípravy na pôrod. V roku 2011 si urobila aj Certifikát laktačnej poradkyne. I napriek tomu, že teraz profesijne učí odborné predmety na Strednej zdravotníckej škole v Banskej Bystrici, rada zostáva v kontakte s tehuľkami, rodičkami a dojčiacimi matkami.

S Bibianou sa môžete stretnúť na Komplexnom kurze, kde Vám bude rozprávať prednášky č. 1 - 7.

Ivona Durániová

Pôrodná asistentka

Ivona vyštudovala na Masarykovej univerzite pôrodnú asistenciu a antropológiu, praxovala na brnenskej pôrodnej sále, oddelení šestonedelia a na novorodeneckom oddelení. Neskôr pracovala v centre ambulantej gynekológie a chvíľu aj v jasličkách. Nedávno sa presťahovala naspäť do Banskej Bystrice. Momentálne je na materskej dovolenke s dcérou Tamarkou a popritom organizuje predpôrodné kurzy. Vo voľnom čase dobrovoľne pomáha v Materskom centre Mamina, je certifikovanou lektorkou programu Baby Signs a venuje sa ručným prácam, najmä háčkovaniu či vyrábaniu šperkov.
 
S Ivonou sa môžete stretnúť na Komplexnom kurze, kde Vám bude rozprávať prednášky o dojčení a niektoré bonusové. Tiež vedie celý Základný predpôrodný kurz a Kurz základov dojčenia.

Close Menu