Kurz základov dojčenia

Kurz je určený tehotným mamičkám v ktorejkoľvek fáze tehotenstva, pre krátkodobosť ho môžete absolvovať aj tesne pred pôrodom. Kurz je vhodný pre prvorodičky takisto ako pre viacrodičky, či už bolo dojčenie predošlého dieťaťa úspešné alebo nie, pretože dojčenie každého dieťaťa je iné :). Informovanosť a pripravenosť Vám pomôže, aby bol štart a priebeh dojčenia čo najlepší. Naučíte sa, ako dosiahnuť správne prisatie, ako rozpoznať, kedy dieťa skutočne pije a kedy len dudluje, ako dosiahnuť, aby bábätko prijímalo viac mlieka. Dozviete sa, ako predísť komplikáciám a ak nastanú, je dôležité ich rozpoznať a riešiť čím skôr, pretože na dojčení záleží.

Náplň:

Kurz pozostáva z troch 1,5-hodinových stretnutí. Každé stretnutie je venované prednáške, praktickému nácviku a diskusii.

Témy:

1. ÚVOD: dojčenie – laktácia, materské mlieko, satie na prsníku, vplyv pôrodu na dojčenie, samoprisatie bezprostredne po pôrode - video, význam kontaktu koža na kožu, dojčenie a zdravie dieťaťa a matky

2. Dojčenie prakticky: ako dojčiť, asymetrické prisatie – s hodnotením fotografií, priečna poloha – nácvik, iné polohy pri dojčení, ako vieme, kedy dieťa pije – videá, stláčanie prsníka, umelé náhrady prsníka – prečo nie, ukazovatele prospievania dieťaťa, normy dojčeného dieťaťa, zavádzanie príkrmov a tekutín

3. Dojčenie - komplikácie: neprisávanie, bolestivé bradavky, naliatie prsníkov, upchaté mliekovody, zápal prsníka, spavé dieťa, žltačka, nízka tvorba/príjem mlieka, uzdičky, mýty a fakty o dojčení, dlhodobé dojčenie

Kurz vedie laktačná poradkyňa O.Z. MAMILA MUDr. Mária Bohunčáková

Cena:

20 € (3x 1,5h); kurzovné sa platí vopred prevodom na účet.

Termín a čas:

4.5.2020, 11.5.2020, 18.5.2020, vždy 17:00-18:30

Miesto:

online v pohodlí vášho domova, je potrebný prístup na internet a mobil, tablet, či počítač.

Počet miest na kurze je obmedzený. V prípade záujmu sa prosím prihláste kliknutím na odkaz pod textom.

A čo na kurz hovoria jeho účastníčky?

Katka

"Vyhovovala nám správna kombinácia teórie a praxe aj s ukážkami. Cenné pre nás boli hlavne informácie o správnom prisávaní, aj keď až prax nás v tom preverila. Taktiež bolo super, že som vedela o možných problémoch a ako ich riešiť."

Dada

"Na kurze dojčenia u Majky som sa cítila veľmi dobre. Stretli sa tam ženy, ktoré boli rovnako zvedavé a túžili dať svojim deťom už od narodenia to najlepšie. Majka nás viedla kurzom vo veľmi priateľskej atmosfére a odpovedala trpezlivo na naše otázky 🙂 Vďaka kurzu som šla do pôrodnice s väčšou istotou. Veľmi jej ďakujem aj za to, že aj po pôrode mi vždy napísala a snažila sa pomôcť aspoň na diaľku :)"

Lenka

"Na kurze sa mi veľmi páčilo, pre prvorodičky je to super platforma pre všetky podstatné informácie. Odporúčam odvtedy každej tehotnej kamoške (aj druhorodičke) :)"

Petra

"Mne sa kurz páčil, bolo tam pokryté všetko, čo ma zaujímalo. Ale u mňa najviac funguje nácvik "naživo" 🙂 Asi najviac pomohli osobné návštevy, keď už bol Maťko na svete."

Martina

"S kurzom som bola veľmi spokojná. Aj ako druhorodičke mi to veľa dalo. A v pôrodnici som už nemala také trápenie s dojčením ako pri prvom dieťati 🙂 Aj teraz, keď mám nejaký problém, Majka mi vždy dobre poradí. Určite odporúčam každej mamine, čo chce správne dojčiť svoje bábätko."

Zaujal Vás tento kurz?

Close Menu