Kurz dojčenia

Popis:

Kurz je určený tehotným mamičkám v ktorejkoľvek fáze tehotenstva, pre krátkodobosť ho môžete absolvovať aj tesne pred pôrodom. Kurz je vhodný pre prvorodičky aj pre viacrodičky, či už bolo predošlé dieťa dojčené alebo nie. Informovanosť a pripravenosť Vám pomôže, aby bol štart a priebeh dojčenia čo najlepší. Naučíte sa, ako dosiahnuť správne prisatie, ako rozpoznať, kedy dieťa skutočne pije a kedy len saje, ako dosiahnuť, aby bábätko prijímalo viac mlieka. Dozviete sa, ako interpretovať správanie bábätka, ako predísť komplikáciám a ak nastanú, ako ich rozpoznať a riešiť čím skôr, pretože na dojčení záleží. Je dôležité pre zdravie detí, matiek, ale aj celej spoločnosti.

Náplň:

Kurz môžete absolvovať osobitne (prihlásite sa v tomto formulári) alebo vrámci komplexného predpôrodného kurzu (prihlásite sa vo formulári ku komplexnému kurzu). Pozostáva z dvoch 2-hodinových stretnutí. Každé stretnutie je venované prednáške, praktickému nácviku a diskusii.

Témy:

Úvod: laktácia, materské mlieko, satie na prsníku, vplyv pôrodu na dojčenie, samoprisatie bezprostredne po pôrode - video, význam kontaktu koža na kožu, dojčenie a zdravie dieťaťa a matky.

Dojčenie prakticky: ako dojčiť, asymetrické prisatie – s hodnotením fotografií, priečna poloha – nácvik, iné polohy pri dojčení, ako vieme, kedy dieťa pije – videá, stláčanie prsníka, umelé náhrady prsníka – prečo nie, ukazovatele prospievania dieťaťa, normy dojčeného dieťaťa, zavádzanie príkrmov a tekutín, spánok a dojčenie, úvod ku kontaktnému rodičovstvu.

Komplikácie: neprisávanie, bolestivé bradavky, naliatie prsníkov, upchaté mliekovody, zápal prsníka, spavé dieťa, žltačka, nízka tvorba/príjem mlieka, uzdičky, kolika, reflux, mýty a fakty o dojčení, dlhodobé dojčenie.

Kurzom Vás prevedie poradkyňa pri dojčení Mária Bohunčáková, O.Z.MAMILA.
Pre viac informácií volajte +421 903 524 109.

Príspevok za kurz:

20 €, ockovia sú vítaní, majú vstup zdarma. Kurzovné sa platí vopred prevodom na účet, ak nie je dohodnuté inak.

Termín a čas:

Kurzy prebiehajú vždy v pondelok v čase 17:00 - 19:00. Najbližšie plánované termíny sú:

  • 31.8.2023. a 7.9.2023
  • 9.11.2023 a 16.11.2023
  • 21.12.2023 a 28.12.2023

MC Mamina, Tatranská 10 ( bývala ZŠ), Banská Bystrica

V prípade záujmu sa, prosím, prihláste kliknutím na odkaz pod textom.

A čo na kurz hovoria jeho účastníčky?

Katka

"Vyhovovala nám správna kombinácia teórie a praxe aj s ukážkami. Cenné pre nás boli hlavne informácie o správnom prisávaní, aj keď až prax nás v tom preverila. Taktiež bolo super, že som vedela o možných problémoch a ako ich riešiť."

Dada

"Na kurze dojčenia u Majky som sa cítila veľmi dobre. Stretli sa tam ženy, ktoré boli rovnako zvedavé a túžili dať svojim deťom už od narodenia to najlepšie. Majka nás viedla kurzom vo veľmi priateľskej atmosfére a odpovedala trpezlivo na naše otázky 🙂 Vďaka kurzu som šla do pôrodnice s väčšou istotou. Veľmi jej ďakujem aj za to, že aj po pôrode mi vždy napísala a snažila sa pomôcť aspoň na diaľku :)"

Lenka

"Na kurze sa mi veľmi páčilo, pre prvorodičky je to super platforma pre všetky podstatné informácie. Odporúčam odvtedy každej tehotnej kamoške (aj druhorodičke) :)"

Petra

"Mne sa kurz páčil, bolo tam pokryté všetko, čo ma zaujímalo. Ale u mňa najviac funguje nácvik "naživo" 🙂 Asi najviac pomohli osobné návštevy, keď už bol Maťko na svete."

Martina

"S kurzom som bola veľmi spokojná. Aj ako druhorodičke mi to veľa dalo. A v pôrodnici som už nemala také trápenie s dojčením ako pri prvom dieťati 🙂 Aj teraz, keď mám nejaký problém, Majka mi vždy dobre poradí. Určite odporúčam každej mamine, čo chce správne dojčiť svoje bábätko."

Zaujal Vás tento kurz?

Close Menu