duly_FBObdobie tehotenstva je nádhernou etapou v živote ženy. Prináša však so sebou tiež mnoho zmien – fyzických, emocionálnych i ekonomicko – spoločenských. Niektoré ženy sa týmto zmenám prispôsobujú s ľahkosťou, pre iné je to namáhavý proces. Vyvrcholením tehotenstva je samotný pôrod, ktorý tak ako tehotenstvo môže byť pre ženu náročným, ale i krásnym a posilňujúcim zážitkom. Pokojné prežívanie tehotenstva a pôrodu má pozitívny vplyv na zdravie bábätka i maminky a na ich vzájomný vzťah.

Mnoho žien sa cíti pokojnejšie a bezpečnejšie, ak sú o témach tehotenstva, pôrodu a starostlivosti o dieťatko vopred informované. Každá tehotná žena má právo pripraviť sa na pôrod a materstvo čo najlepšie. Nie každá však má dostatok finančných prostriedkov, aby mohla využiť širokú ponuku prípravných kurzov.

Práve na túto skutočnosť reaguje projekt bezplatnej prípravy na pôrod a rodičovstvo pre ženy, ktoré by si takýto kurz inak nemohli dovoliť. Projekt realizuje MC Mamina v spolupráci s o.z. Slovenské duly a za finančnej podpory Mesta Banská Bystrica. Mestské zastupiteľstvo na základe VZN10/2015  pridelilo na tento projekt dotáciu vo výške 1500 Eur.

Kurz je prioritne určený pre ženy v hmotnej núdzi. Je však otvorený aj pre budúce mamičky, ktoré do tejto kategórie nespadajú, ale z rôznych dôvodov si komerčný kurz nemôžu uhradiť – slobodné matky, mnohopočetné matky, študentky. Nechceme tieto ženy vystavovať zbytočnému stresu a tak pri zápise do kurzov nie sú potrebné žiadne doklady potvrdzujúce ich sociálnu situáciu.

Jedná sa o štandardný kurz pozostávajúci z 10 stretnutí. Teoretická príprava pokrýva priebeh tehotenstva a pôrodu, informácie o dojčení, ako aj nácvik základných zručností v starostlivosti o novorodenca. Okrem teoretickej časti budú náplňou tiež relaxačné cvičenia, cvičenie na fitlopte, gravidjoga, dychové cvičenia a iné. Ženy sa v spoločnosti iných žien dozvedia odpovede na otázky, ktoré ich v súvislosti s témou tehotenstva a pôrodu zaujímajú.

V prípade záujmu o kurz môžete organizátorky kontaktovať na telefónnom čísle 0905 906 407 alebo mailom [email protected]

Projekt je realizovaný za finančnej podpory Mesta Banská Bystrica:

i_3643272 logo kandidat sport BB

Kalendár akcií
<< jún 2018 >>
PoUtStŠtPiSoNe
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Nasledujúce akcie
MC Mamina sa podieľa na tvorbe PHSR
Anketa

Mali by ste záujem zúčastniť sa kurzu Symptotermálnej metódy (www.lpp.sk) v MC Mamina?

Copyright © 2010-2018 Materské centrum MAMINA. Všetky práva vyhradené.