S radosťou vám dávame na vedomie, že otvárame požičovňu laktačných pomôcok.

Požičiame vám radi:
(Odsávačka Avent, Odsávačka Medela, Suplementor, Cievky na dokrmovanie, Vankúš na dojčenie, Kniha Praktický návod na dojčenie, RealCare baby 2, Bábika na nácvik dojčenia)

Odsávačka Advent
Odsávačka Avent
Odsávanie mlieka manuálnou odsávačkou Philips AVENT je jemné, pokojné a efektívne. Manuálna odsávačka Philips AVENT pracuje rýchlo, jemne a ticho, bez potreby elektriny alebo batérií.

Odsávačka Medela

Odsávačka Medela
Pri vývoji manuálnej odsávačky Harmony bol využitý systém dvojfázového odsávania, ktorý napodobňuje sací rytmus bábätka. Odsávanie je pohodlné a jednoduché. Rukoveť s kĺbom umožňuje nastaviť pozíciu rukovete pri odsávaní. Jemný prsný nástavec prirodzene stimuluje prsné bradavky. Odsávačka je vhodná pre dojčiace mamičky pre príležitostné odsávanie. Dvojfázové odsávanie :

  • Stimulačná fáza – Zahájenie stimulácie toku mlieka. Napodobňuje počiatočný plytký rytmus sania bábätka.
  • Fáza odsávania Odsávacia fáza napodobňuje pomalšie hlbšie sanie, ktoré maximalizuje prietok mlieka v čo najkratšom čase.

Suplementor

Suplementor
Suplementor
Je to špeciálny doplnkový systém kojenia, ktorý umožňuje dieťaťu sať materské mlieko alebo príkrm z nádobky a súčasne sať z matkinho prsníka. Týmto spôsobom je dokonale zachovaný správny spôsob satia, dochádza k stimulácii hypofýzy matky, k tvorbe hormónu prolaktinu a následnej tvorbe mlieka. Suplementor sa skladá z fľašky pre dokrm a dvoch tenkých cievok s možnosťou voľby medzi tromi priemermi. Začína sa najširším priemerom a cieľom je použitie najmenšieho priemeru, kedy mlieko tečie už tak pomaly ako z prsníka matky.

Kŕmenie hadičkou

Kŕmenie po prsteCievky na dokrmovanie
Používa sa na dokrmovanie bábätka na prsníku, pokiaľ je ochotné prisať sa. V prípade, ak sa bábätko neprisáva, používame ju na kŕmenie po prste. V oboch prípadoch je potrebné spolupracovať s laktačnou poradkyňou.

vankus_na_dojcenie

Vankúš na dojčenie
Vankúš na dojčenie je vynikajúca pomôcka pri dojčení. Podopiera chrbát matky, poskytuje úľavu rukám i ramenám a pohodlne podopiera dieťatko na matkiných kolenách.

Kniha Praktický návod na dojčenie

Kniha Praktický návod na dojčenie
Najnovšia kniha o dojčení na Slovensku od Andrey Polokovej, vydaná pod dohľadom OZ Mamila je plná názorných fotografií a kvalitných informácií.
Momentálne, vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja, ich sktátenú verziu pripravujeme na distribúciu mamičkám v banskobystrickej pôrodnici.

RealCare baby 2

RealCare baby 2
Najrealistickejší simulátor dieťaťa RealCare ® Baby II sa musí kŕmiť, následne nechať odgrgnúť, hojdať a je potrebné meniť jeho plienky. Ako živý. Presné fyzické vlastnosti, pohyb krku a reálne detské zvuky. Váži približne 3,2 kg a meria 53 cm. Jednoduchá obsluha. Užívateľ nosí elektronický identifikačný čip na náramku, ktorý zaisťuje, aby dieťa RealCare ® Baby II rozpoznalo jeho prítomnosť. Reálna starostlivosť. Dieťa vyžaduje kŕmenie, následné odgrgnutí, hojdanie a výmenu plienok.

Bábika na nácvik dojčenia

Bábika na nácvik dojčenia
Dojčiaca bábika, je prvá svojho druhu na svete. Bola navrhnutá v roku 2009 za účelom výučby detí, milujúcou hravou formou, že prirodzený spôsob, ako kŕmiť dieťa je dojčiť ho. Okrem toho, že je skvelý nástroj pre všetky deti, dojčiaca bábika je vynikajúci nástroj pre profesionálne školy dojčenia a laktačné poradkyne, ktoré chcú ukázať, že je dôležité dojčiť.
Veríme, že sa čoskoro rozrastie o ďalšie pomôcky ako elektrické odsávačky, či viac manuálnych odsávačiek. Ak máte možnosť, privítame vašu pomoc.
Čo máte teda urobiť, keď si chcete niečo požičať?
Kontaktujte Zuzku na čísle 0948/523 493 alebo mailom [email protected]

Požičovňa laktačných pomôcok a tlač skrátenej verzie knihy Praktický návod na dojčenie je realizovaná v rámci projektu Dojčiť hravo a žiť zdravo II. Materského centra Mamina a podporili ho:

 

Mamila

 

 

a autorka knihy Praktický návod na dojčenie Mgr. Andrea Poloková svojou ochotou, láskavosťou a vysokým pracovným nasadením.
Ďakujeme!

Kalendár akcií
<< jún 2018 >>
PoUtStŠtPiSoNe
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Nasledujúce akcie
MC Mamina sa podieľa na tvorbe PHSR
Anketa

Mali by ste záujem zúčastniť sa kurzu Symptotermálnej metódy (www.lpp.sk) v MC Mamina?

Copyright © 2010-2018 Materské centrum MAMINA. Všetky práva vyhradené.