Naše MC sa nachádza v Banskej Bystrici na sídlisku Sásová, ktoré má kopcovitý terén. No až keď človek tlačí kočík zistí, koľko terénnych prekážok v podobe schodov alebo príliš strmých rámp musí počas dňa na svojej bežnej trase prekonať.

MC je síce v areáli škôlky, ale ani tá nemala doteraz iný prístup pre rodičov s deťmi ako po dvoch strmých terénnych schodiskách s dosť nebezpečným zábradlím. Jedno sa dokonca dostalo do havarijného stavu a muselo byť pred rokom uzavreté. Samotná škôlka niekoľkokrát apelovala na mesto ako jej zriaďovateľa so žiadosťou o opravu schodiska, alebo o vybudovanie nového, najlepšie bezbariérového prístupu do areálu. No riešeniu situácie bránilo ekonomické hľadisko a možno aj chýbajúca dobrá vôľa zaoberať sa takouto „maličkosťou“.

Šanca vyriešiť každodenný problém s prístupom pre rodičov škôlkarov aj pravidelných návštevníkov MC nastala toto leto. Spoločnosť BBES, a.s. (dodávateľ tepla v meste) pristúpila k celkovej výmene vykurovacích rozvodov na sídlisku. Nevyhnutnou súčasťou boli rozkopávky, pohyb mechanizmov, zemné práce a terénne úpravy. Keď robili výkopy priamo popri plote škôlky, nápad bol na svete. Rozhodli sme sa konať. V mene MC Mamina aj v mene škôlky sme vysvetlili celú situáciu a požiadali firmu BBES o vybudovanie chodníka, ktorý by umožnil bezbariérový vstup do areálu MŠ priamo po teréne. Spoločnosť BBES má v meste dobré meno. Každoročne vybudujú na vlastné náklady jedno detské ihrisko. Naša požiadavka bola s pochopením vypočutá a prijatá.

O pár týždňov, keď boli výkopy ukončené a nasledovali finálne terénne úpravy, sme sa stali svedkami výstavby nového širokého chodníka. Ešte ani zámková dlažba nebola položená a už bolo jasné, že chodník chýbal ako soľ. Mamičky s kočíkmi aj s malými deťmi na odrážadlách a trojkolkách si ho hneď obľúbili. Naša vďaka za jeho vybudovanie a spríjemnenie každodenného života mnohým mladým rodinám patrí spoločnosti BBES.

Veľmi pekne ďakujeme!

 

Nový bezbariérový vstup

 

napísala Miroslava Tornyosová
členka MC Mamina, Banská Bystrica

Hodnotenie článku: 1 hviezda2 hviezdy3 hviezdy4 hviezdy5 hviezd (2 hodnot., priemer: 5,00 z 5)

Loading...

Kalendár akcií
<< apríl 2018 >>
PoUtStŠtPiSoNe
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Nasledujúce akcie
MC Mamina sa podieľa na tvorbe PHSR
Anketa

Mali by ste záujem zúčastniť sa kurzu Symptotermálnej metódy (www.lpp.sk) v MC Mamina?

Copyright © 2010-2018 Materské centrum MAMINA. Všetky práva vyhradené.