Po konzultácii situácie s kiahňami s Odborom epidemiológie Regionálneho úradu pre verejné zdravotníctvo v Banskej Bystrici oznamujem, že Materské centrum Mamina bude opäť otvorené po Veľkej noci.

Viem, že mnohým z nás je to ľúto, pretože naše deti sa tam radi hrajú a mnohým nám budú chýbať pravidelné porgramy aj prednásky, či diskusie, ktoré boli na toto obdobie naplánované, ale myslím, že nikto z nás by sa netešil z cvičenia na Pilatese, či z hry a spevu na Yamahe, ani z ďalších aktivít, keby vedel, že ohrozil, hoci aj nechtiac, drobučké bábätko v brušku niektorej tehuľky. A tých je v našom MC teda požehnane. Každá z nás má ešte v čerstvej pamäti pocity, keď nám rástli brušká, keď robilo bábätko v našom brušku premety a teraz ich máme vedľa seba, smejú sa, vystrájajú a my sme šťastné, že ich máme. Takto sa cítia aj tehuľky, ktoré chodia do nášho centra, či sedia na levičke v parku, kde sa hráme s našími drobcami, alebo v autobuse… Buďme preto prosím zodpovední a ohľaduplní a buďme trpezliví, aby sme čo najviac skrátili dobu počas ktorej budú dvere nášho MC zatvorené.

Teším sa, že väčšina maminiek a ockov na to zareagovali veľmi zodpovedne a solidárne. Pripomína mi to Hemingwayove slová:

Nikto nie je ostrovom samým pre seba, každý je kusom pevniny, kusom súše, a ak more odmyje hrudu, Európa sa zmenší, akoby sa stratil výbežok zeme, alebo sídlo tvojich priateľov, či tvoje vlastné, smrť každého človeka umenší mňa, lebo ja som súčasťou človečenstva: a preto sa nikdy nepýtaj komu zvonia do hrobu, zvonia Tebe.

Možno som rojko, ale verím, že spoločne dokážeme veľké veci, že naše rozdielne názory, skúsenosti a schopnosti sú nezaplatiteľnou výhodou a naše deti nás krásne zrkadlia.

A ešte čosi. Teraz, keď je centrum zatvorené, začneme postupne upratovať, aby sme priestory aj hračky vydezinfikovali. Keďže nemá zmysel, aby tam išli maminky, ktoré majú detičky s kiahňami alebo sú v inkubačnej dobe a čakajú, či ich tiež chytili, dohodli sme sa, že upratovať pôjdu maminky a ockovia, ktorí sami už kiahne prekonali a aj ich deti a v poslednom týždni pred upratkom neboli v kontakte s kiahňami.

Momentálne je nás takých dosť málo a preto budem veľmi rada, keď sa ozvete a pridáte sa k nám.

Hláste sa na čísle 0948/523 493 alebo 0908/079 999. Volám sa Zuzka a teším sa na skoré stretnutie.

Kalendár akcií
<< jún 2018 >>
PoUtStŠtPiSoNe
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Nasledujúce akcie
MC Mamina sa podieľa na tvorbe PHSR
Anketa

Mali by ste záujem zúčastniť sa kurzu Symptotermálnej metódy (www.lpp.sk) v MC Mamina?

Copyright © 2010-2018 Materské centrum MAMINA. Všetky práva vyhradené.