Základný kurz

Tento kurz pozostáva z teoretických prednášok a praktických rád. Trvá 5 týždňov. Prihlásiť sa môžete vyplnením online prihlášky alebo zaslaním emailu na adresu  [email protected].

Náplň kurzu:

 Kurz pozostáva z 5 dvojhodinových prednášok o tehotenstve, pôrode, dojčení a starostlivosti o dieťatko. Obsah prednášok je veľmi podobný ako na Komplexnom kurze, rozdielom je, že vrámci základného kurzu nie sú lekcie cvičenia ani bonusové prednášky. V prípade záujmu a voľných miest je však možné sa osobitne prihlásiť aj na cvičenie a bonusové prednášky.

Témy prednášok sú:

  1. Tehotenstvo: jednotlivé trimestre, zmeny na tele ženy, vyšetrenia, tehotenský preukaz, skríning, životný štýl v tehotenstve, najčastejšie problémy a ich riešenie
  2. Príprava na pôrod: masáž hrádze, epi-no, úloha partnera v tomto období, taška do pôrodnice, pôrodný plán, znaky blížiaceho sa pôrodu, prenášanie a praktické rady na vyvolanie pôrodu. Pôrod: rozdelenie na doby, I. doba pôrodná: otváranie pôrodných ciest, čo je možné urobiť doma, čo sa deje v pôrodnici, nácvik dýchania počas I. doby pôrodnej, bolesť a techniky na jej tlmenie, akupresúrne body, úľavové polohy; 
  3. II. doba pôrodná: tlačenie, nácvik dýchania v II. dobe pôrodnej, pôrodné polohy, epiziotómia, úloha partnera v I. a II. dobe pôrodnej, najčastejšie problémy I. a II. doby pôrodnej. III. doba pôrodná a šestonedelie: odlúčenie a pôrod placenty, prípadné problémy, čo sa deje po pôrode, zmeny na tele, očistky, hygiena, starostlivosť o epiziotómiu, psychika, strava v šestonedelí, cvičenie, úloha partnera a rodiny v šestonedelí. 
  4. Novorodenec a základy dojčenia: novorodenec tesne po pôrode, Apgar skóre, bonding, prvé priloženie, manipulácia s dieťaťom, prebaľovanie, kúpanie, spánok, vhodné prostredie, očkovanie, dojčenie a jeho výhody, správna technika prisatia, nácvik jednotlivých polôh.
  5. Dojčenie: najčastejšie problémy s dojčením a ich riešenie, bolestivé dojčenie, čo robiť v prípade, keď sa tvorí málo alebo veľa mlieka, zápal mliečnej žľazy, odstriekavanie, odsávanie a uchovávanie materského mlieka, spôsoby dokrmovania dieťaťa, zavádzanie príkrmov.

Ak by sa partneri chceli zúčastniť kurzu, je pre nich najvhodnejšia téma č. 2 (samotný pôrod, kde si povieme, ako môže byť partner nápomocný) a téma č. 4 (starostlivosť o bábätko).

Prednáškami Vás prevedie

Mgr. Bc. Ivona Durániová – pôrodná asistentka

 Prečítajte si o nej viac.

Cena kurzu:

Cena celého kurzu je 30 € (5 stretnutí po 2 hodiny), kurzovné sa platí vopred prevodom na účet. Partneri za účasť na lekciách neplatia. Ak máte tehotnú kamarátku, ktorá by tiež rada navštívila rovnaký kurz, dostanete obe zľavu 10 % z celkovej ceny (ak budete chcieť využiť túto zľavu, treba to uviesť pri prihlásení na kurz ešte pred zaplatením).

 

 Termíny kurzov:      

15.10.2019 - 12.11.2019 (kurz prebieha v priestoroch RC Hviezdička)

Čas a miesto konania kurzov:

Vždy v utorok 17:00 – 19:00.

Prednášky aj cvičenia sa konajú v Materskom centre Mamina, Tatranská 10 (budova bývalej ZŠ). Najbližšia autobusová zastávka je Starohorská rázcestie (linky 26 a 28).  

V prípade, že sa hlásite na kurz prebiehajúci v RC Hviezdička, tak adresa je  Ul. 9.mája 74, Banská Bystrica (budova Agentúry sociálnych služieb). Zo Štefánikovho nábrežia je potrebné odbočiť na ulicu 9. mája - popod vlakovú trať, stále rovno asi 200 metrov, odbočiť vpravo do dvora medzi bytové domy č.10 a 12. Vo dvore môžete zaparkovať. Priestory RC sú na prízemí - vchod vpredu od parkoviska.      

Počet miest na kurze je obmedzený. V prípade záujmu sa prosím prihláste kliknutím na odkaz pod textom.

Zaujal Vás tento kurz?

Close Menu