Míľovanie v Sásovej

Maminky z Maminy, z Materského centra v Sásovej sa tento rok zmobilizovali a rozhodli sa vrátiť zašlú slávu podujatia Míľa pre mamu Banskej Bystrici. Aj keď takú sídliskovú, malú ale na program a zanietenie bohatú našu Míľu.

Míľa pre mamu 1Výsledok bol skvelý, viac ako dvestopercentný nárast registrovaných účastníkov oproti minulému roku, spolupráca celých generácií a celých rodín. Bolo také milé pozorovať riaditeľku Červeného kríža ako v záchranárskom oblečení tlačí kočík a spája tak svoju prácu s materstvom, ako sa pri moderátorke, fotografke a ďalších lektorkách tmolia ich deti a všetkým dávajú najavo, že aha, táto hviezda je moja mama alebo ako skákanie na trampolínach zamestnáva celú rodinu.

Celú rodinu sme zamestnali aj my, organizátorky, deti čapovali džús, mamy a svokry strážili deti a naši ockovia sa pomaličky z kategórie nevoľník presúvajú do kategórie dobrovoľník. Už nehovoria „budete, spravíte“, ale „ tam potiahneme ten kábel, toto odvezieme vtedy…“.

Míľa pre mamu 2Tvorivé dielničky mali taký úspech, že deti nechceli odísť, rovnako bol problém odtiahnuť ich od pohyblivého rebríka.

Myšlienku spájať hendikepovaných ľudí sme naplnili aj vystúpením mestského Divadla s pasáže, ktoré ako jediné svojho druhu pracuje s ľuďmi s mentálnym postihnutím.

A ešte jeden dobrý skutok: Za nepotrebné vrchnáčiky z plastových fliaš môže jedno dieťa dostať invalidný vozík, tak prečo neprispieť svojou troškou? Ani sme nečakali, že táto výzva bude mať taký ohlas.

Míľa pre mamu 3Mala som to šťastie, že som si pred rokmi prešla Míľu pre mamu s mojou mamou. Videla som mnoho dospelých dcér a synov, ktorí si vážia, že môžu tej svojej prejaviť lásku a vďačnosť aj takto symbolicky… a tak je posolstvo tohto pochodu naplnené.

 

 

Pavlína Bartová
MC Mamina

 

 

Míľa pre mamu 4 Míľa pre mamu 5 Míľa pre mamu 6 Členky MC Mamina

Kalendár akcií
<< jún 2018 >>
PoUtStŠtPiSoNe
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Nasledujúce akcie
MC Mamina sa podieľa na tvorbe PHSR
Anketa

Mali by ste záujem zúčastniť sa kurzu Symptotermálnej metódy (www.lpp.sk) v MC Mamina?

Copyright © 2010-2018 Materské centrum MAMINA. Všetky práva vyhradené.