Nášmu výletu na ekofarmu Roziak predchádzalo podrobné naštudovanie cesty. Nájsť ju, však nebol problém. Nachádza sa v Môťovej na konci ulice 11. marca.

Kto čakal farmu ako z filmu, tak sa nedočkal, ale to, čo videl na miesto nej ho určite príjemne prekvapilo. Rodinný dom s kvetmi v oknách a dokorán otvorenou bránou vyzýval k návšteve.

Nás na začiatku zaujala koza Katka, ktorú mohli deti kŕmiť a veru sa v tom vyžívali, že im také rohaté zvieratko papá trávičku priamo z ručičiek. Potom ste sa mohli povoziť na staršej kobylke, ktorej meno si žiaľ už nepamätám a dúfam, že mi to odpustí , pohladiť ste mohli dve čierne mačky (či kocúre? Nie som si istá.) a bol tam aj pes – veľký chlpáč, ktorý sa chcel stále hrať – aspoň si to myslím. Opäť mená neuvádzam, jednoducho ja sa volám Katka a tak meno kozy sa mi automaticky vrylo do pamäte. To by bolo k zvieratkám, ktoré hlavne deťom spôsobovali veľkú radosť.

KoníkKolovrátok

Mamičky sa vrhli s pomocou detí na tvorbu bábik z pravej nefalšovanej ovčej vlny. Miestami ich výroba pripomínala woodoo a mamičky si to podozrivo užívali… Dozvedeli sme sa aj ako sa vlna češe a čo sa ešte z nej dá vyrábať.

ChliebGuláš

Zaujímavé bolo aj mletie žita na múku, ochutnávka domácich syrov a zvonica, na ktorú sme my už nemali čas, pretože sme jedli. Jedli sme veľa a jedli sme to, čo nám domáci ponúkli. Tak teraz pozorne čítajte – nie len domáci chlebík a domáce syry, ale domáci guľáš a päť druhov domácich koláčov! To bolo Vám poviem ako na svadbe. A ako výslužku sme dostali lekvár z domácich sliviek.

pohoda

Nám sa veľmi páčilo, hlavne pohostinnosť a láskavé prijatie domácich za čo im patrí veľká vďaka.

A ďakujeme aj Erike, ktorá to celé spískala.

 

Niekoľko fotiek nájdete tu:

http://gallery.eriqe.sk/ruty/2010/september/den-otvorenych-dveri-u-roziakovcov

Katka Laffersová

Kalendár akcií
<< jún 2018 >>
PoUtStŠtPiSoNe
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Nasledujúce akcie
MC Mamina sa podieľa na tvorbe PHSR
Anketa

Mali by ste záujem zúčastniť sa kurzu Symptotermálnej metódy (www.lpp.sk) v MC Mamina?

Copyright © 2010-2018 Materské centrum MAMINA. Všetky práva vyhradené.